Jak dbać o biżuterię?
Na początek - pamiętaj, aby zawsze zdejmować biżuterię podczas porządków domowych, jak i przed snem. Takie działania pozwolą Ci uniknąć uszkodzeń mechanicznych Twojej ulubionej biżuterii. Nie dbając o ten aspekt, możesz narazić swoją biżuterię na zerwanie.
 
Pozłacane srebro staraj się natomiast chronić przed kosmetykami i wodą. Złocenie naturalnie z biegiem czasu może robić się jaśniejsze, jednak stosując się do ogólnych zasad dbania o biżuterię można spowolnić ten proces. Warto pamiętać również o czyszczeniu swojej srebrnej biżuterii.
 
Pod wpływem różnych czynników biżuteria srebrna i złocona może ciemnieć lub mogą się pojawić plamki - można to jednak łatwo usunąć. Jak czyścić biżuterię srebrną i złoconą w domu? Najlepiej zaopatrzyć się w specjalną, miękką ściereczkę do czyszczenia srebra którą można kupić w sklepie  jubilerskim. Biżuterie należy delikatnie przetrzeć w miejscach przebarwionych.
 
Ciemnienie srebra, jest czymś zupełnie naturalnym i wynika z jego właściwości chemicznych. Do tego procesu przyczyniają się związki siarki występujące w powietrzu, wchodzą one w reakcje ze srebrem tworząc ciemny osad na powierzchni biżuterii, wystarczy specjalna ściereczka którą można kupić u jubilera - ściereczka do czyszczenia srebra - która usunie osad ze srebra.
 
 
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl